
Встановіть перший лист і прикріпіть його одним самонарізом біля конька. Потім покладіть другий лист так, щоб нижні краї утворили рівну лінію. Змонтуйте таким чином 3-4 листа, а нижній рівний край, що утворився, обов’язково вирівняйте по карнизу. І тільки потім остаточно кріпіть листи до обрешітки.
Також можна вчинити по-іншому: напуски підрівняти по нижньому краю, листи скріпити між собою, а потім усе приладнати до обрешітки.
Під час монтажу профнастилу горизонтальний напуск між листами повинен складати 15-30 см.
Для кріплення покрівельних матеріалів до металевої конструкції обрешітки використовують самонарізи по металу зі спеціальною прокладкою, що гарантує щільність кріплення,
розміром 5,5×25 або 5,5×32. Самонарізи вкручують шурупокрутом з насадкою, що має регулювання швидкості, в найнижчу частину хвилі покрівельного листа.
Потрібно враховувати, що середні витрати самонарізів для монтажу 1-го м2 металочерепиці складають 6 шт., профнастилу — 5-7 шт., їхня кількість залежить від складності даху та кількості
дахових аксесуарів, а також кроку прогонів і товщини металу. Для кріплення покрівельних матеріалів до дерев’яної обрешітки використовуються самонарізи по дереву 4,8×35.
Завантаження та розвантаження
Розвантаження повинно виконуватись за допомогою спеціального обладнання або відповідною кількістю вантажників. Так при довжині
листа 6 м. необхідно залучити до розвантаження 6 вантажників (по три з кожного боку). УВАГА! Неприпустиме пересування листів по
іншим листам або по землі. Особливу увагу необхідно звернути на розвантаження покрівельних матеріалів у холодних умовах під час зими і складування його в теплих приміщеннях. Внаслідок різкого перепаду температур між листами може конденсуватися вода, що за умови довгострокового складування може призвести до пошкодження покриття.

Зберігання та догляд
Покрівельні матеріали при довгостроковому зберіганні повинні знаходитись у сухих провітрюваних приміщеннях. Пачки з листами не рекомендується класти безпосередньо на землю.
Матеріали, що підмокли під час транспортування, або зберігалися у неналежних умовах, необхідно висушити і потім скласти з застосуванням прокладок (через кожний метр) для забезпечення циркуляції повітря. Усі ці застереження дозволяють запобігти процесу так званого “запарення” (утворення білого нальоту).
УВАГА! Покрівельні матеріали повинні бути змонтовані протягом 6-ти місяців від дати виготовлення. Фірма не несе відповідальності за ушкодження органічного покриття, а також за інші ушкодження матеріалу, що з’явились внаслідок неналежного транспортування, зберігання та монтажу.
Обробка
Для різання покрівельного матеріалу рекомендуємо використовувати спеціальні інструменти. УВАГА! Недопустимо використовувати дисковий відрізний інструмент типу «болгарка».
Абразивні круги спричиняють знищення захисного цинкового та полімерного покриття та прискорюють виникнення корозії. Стальні ошурки, що залишились після різання і закручування самонарізів, мають бути усунуті за допомогою м’якої щітки. Бруд, що з’явився у процесі роботи, повинен бути усунений із застосуванням нейтральних миючих засобів.
Фарбування
Якщо під час монтажу на поверхні покрівельних матеріалів з’явились подряпини — цинковий шар під полімерним покриттям запобігає
появі іржі. Ці ушкодження потрібно затонувати фарбою відповідного кольору.

